Jdi na obsah Jdi na menu

Mahalangur Himalaya

           महालङ्गूर हिमाल

          Cesta pod nejvyšší kopec světa úžasným horským prostředím a útulnými vesnicemi šerpských obyvatel Solo Khumbu.

 

Příspěvky

01. kapitola - Lákavá země

           नेपाल

         Věděl jsem, že nedokáži zestárnout, aniž bych se nepodíval do Nepálu nasáknout skvělou pohodu budhistické země.

 

02. kapitola - Namche Bazar

         सोलुखुंबु जिला

      Cesta hlubokým údolím Dudh Koshi překonávající žebra bočních údolí přes Monjo tvořící vstup do národního parku Sagarmatha.

 

03. kapitola - Tengboche

          तेङबोचे

         Máme před sebou úžasný a trvalý výhled na skvostné vrcholy Ama Dablamu, Thamserku, Kangtegy, ale i Everestu, Lhotse a dalších zaledněných masívů.

 

04. kapitola - Chhukhung Ri

          Chhukhung री

         Už jsme vysoko v horách obklopeni pustou tundrou a dopřáváme si výstup na vršek Chukhung Ri do výšky 5.415 m n. m. s úžasným výhledem na jižní stěny Lhotse, Nuptse, severní srázy Ama Dablamu, Makalu, Baruntse a další úžasné himálajské kolosy včetně Pumo Ri a Cho Oyu.

 

05. kapitola - Gorak Shep

          गोराशप

         Máme před sebou třídenní pobyt v Gorak Shepu ve výšce 5.190 m n. m. Užíváme si úžasného výhledu na kolosální Pumo Ri. Chystáme se na výstup na Kala Pattar do Base Campu na úpatí Everestu.

 

06. kapitola - Kalla Pattar a Everest Bace Camp

          सगर् माथा

          Příznivé počasí nám umožnila se skvěle kochat nad naprosto výjimečným panoramatem nejvyššího kopce na světě doprovázené vyčnívajícím Ama Dablamem, nádhernou homolí Pumo Ri a dalších významných dominantních a nepřehlédnutelných kopců.

 

07. kapitola - Pangboche

         पाङबोचे

         S ohledem na počasí jsme se rozhodli pro návrat stejným údolím. V naprosté pohodě jsme sestupovali přes vesnice Pheriche do Pangboche, při čemž jsme si užívali nevšedních večerů v lodgích.

 

08. kapitola - Khumjung

          खुम्जुङ

         Z Pangdboche postupujeme přes jedno z nejlepších vyhlídkových míst v celém rozlehlém údolí Khumbu. Výhled je naprosto vyjímečný a umocněný tím, jak jsou hory zasypané čerstvým sněhem. Přes Phortse, kde strávíme další skvělý večer, pak po dalším náročném pochodu přicházíme až do rozlehlého Khumjungu.

 

09. kapitola - Phakding

         दुधकोशी नदी

         Užíváme si další volné dni v Namche Bazaru. Nabídka pro turisty je skvělá, využíváme místní pohostinnost, útulné hospůdky a bary a objednáváme si plné talíře výborného jídla se zaslouženými plechovkami piva.

 

10. kapitola - Lukla - konec výletu.

          लुक्ला

       Konec výletu cestou do Lukly na neskutečný letiště, skvělá spolupráce s majitelem lodge k zajištění letecké přepravy a návrat do Kathmándů.