Jdi na obsah Jdi na menu

Alpy

Příspěvky

Zugspitze a Alpspitze

         Oblast nejvyššího kopce v Německu nad Garmisch Partenkirchenem a jezerem Eibsee nabízí dva naprosto neodolatelně lákavé vrcholy spojené 5 km dlouhým hřebenem pře vrchol Höllentalspitze.

         červenec 1998 a červen 2001

 
Celý příspěvek | Rubrika: Alpy | Fotografie: Zugspitze a Alpspitze

Wiesbachhorn

         Ledovcové Vysoké Taury jsou zaplněné nespočetnými třitísicovými vrcholy. Wiesbachhorn jako jeden z nich se vypíná nad přehradou Mooserboden a poskytuje parádní výhled na nejvyšší kopec Rakouska Glokner obklopený naježenými výčnělky dalších zaledněných vrcholů.

          červenec 2000, září 2002 a červen 2003

 
Celý příspěvek | Rubrika: Alpy | Fotografie: Wiesbachhorn

Wetterstein Gebirge

         Zajímavé vysoké skalnaté pohoří obalené rozlehlými lesy a protkané potoky s vodopády, ponory a vývěry nabízí nespočetné možnosti toulání se liduprázdnou krajinou.

         září 1994, září 1995 a červen 1997

 
Celý příspěvek | Rubrika: Alpy | Fotografie: Wetterstein Gebirge

Tofany - Ampezzenské Dolomity

         Tofana de Rozes, Tofana di Mezzo a Tofana a Tofana di Dentro se v italských Dolomitech staly pojmem. K vrcholům jsou natažená fixní lana nezvykle dlouhých a poměrně náročných zajištěných cest, kterou zaručeně zajistí skvělé zážitky.

         červen 2012

 

Spitzmauer

         Výrazný vrchol v bezprostřední blízkosti nejvyššího vrcholu Mrtvých hor Prielu je poměrně snadno dostupný. K vrcholu Spizmaueru jsme si uspořádali skvělý výlet v parádní sestavě, která zajistila mimořádně pohodový podzimní víkend.

         říjen 2009

 
Celý příspěvek | Rubrika: Alpy | Fotografie: Spitzmauer

Priel

         K vrcholu nejvyššího kopce pohoří Totes Gebirge je v severovýchodní stěně natažené ocelové lano zajištěné cesty Bert - Rinesch. Cesta nevede nahoru nejpřirozenější a nejschůdnější trasou, ale využívá členitého povrchu stěny. Prostup stěnou přes převisy nenechá nikoho lhostejným a cesta láká k návratům.

         říjen 2001

 
Celý příspěvek | Rubrika: Alpy | Fotografie: Priel

Monte Rosa, Matterhorn

         Seskupení vrcholů ledovcového masívu Monte Rosy je jedna z nejlákavějších a nejvděčnějších oblastí s kopci se čtyřtisícovými vrcholy. Liskamm, Signalkuppe, Piramida Vincent, Zumsteinspitze, Parotspitze, Dufourspitze patří mezi ty nejvýraznější.

         červen 1993 a srpen 1996

 

Mont Blanc

         Výlet na vrchol nejvyššího kopce v okolí.

         srpen 1996

 
Celý příspěvek | Rubrika: Alpy | Fotografie: Mont Blanc

Mölbing, Traunstein, Postalmklamm

         Naprosto pohodový výlet v liduprázdných končinách okrajové části Mrtvých hor - Totes Gebirge, zajištěná cesta na úplně první okrajový alpský kopec Traunstein a vyjímečná, víceméně horizontální zajištěná cesta v soutěsce s bonusem na vápencovém skalisku.

         červenec a srpen 2009

 

Königsjodler - Hochkönig

         Jedna z nejnáročnějších zajištěných cest v Alpách umožňuje přístup k vrchní části Hochkönigu v Bertechgadenských Alpách přes 8 skalních věží.

         říjen 2012